Si modeli i parë i konceptuar me platformën T1X nga teknologjia e Jaguar Land Rover, Tiggo 7 ka kombinuar inspirimin artistik, fleksibilitetin dhe dizajnin e tij madhështor duke ju ofruar kontroll, rehati, siguri dhe ndërlidhje. Tiggo 7 personifikon konsumatorët e orientuar ndaj dizajnit, zhvillimit dhe përmirësimit të cilësisë.

Zgjedhja e ngjyres

Specifikat

Informacione bazë & Parametra teknikë Tiggo 8 T18
SUV LHD
Viti i prodhimit 2020
Karburanti Benzinë
Konstruksion unitar
Gjatësi*Gjerësi*Lartësi (mm) 4,673×1,858×1,746
Distanca aksiale (mm) 2,700
Distanca nga toka në pikën më të poshtme të makinës 200
Pesha neto (minimale/ maksimale) (kg) 1541/ 1961
Volumi i bagazhit (litër) 193-1930
Motori 1.5TCI-6DCT
Injeksion i drejtpërdrejtë i karburantit, turbo
Fuqia motorike maksimale (KW/ rpm) 115/ 5,500
Numri i rrotullimeve (Nm/ rpm) 230/ (1750-4000)
Transmisioni 6 DCT
Emetimi Euro 5
Modaliteti i drejtimit ECO/ SPORT
Lloji i suspensionit (i përparëm/ i pasëm) Mcpherson independent/ Multi link independent
Timon elektrik
Lloji i gomës 235/ 55 R18
Disqe alumini
Gomë rezervë
Disqe çeliku
Numri i vendeve 5/ 7
Garancia 3 vite
Altoparlantë 8
Pjesa e jashtme
Dritat e përparme automatike LED të rregullueshme elektrikisht me funksion të fikjes së vonuar
Dritat e ditës LED
Dritat e pasme LED
Llampë mjegulle në pjesën e pasme
Dritat e frenave LED
Barra mbi tavan
Antenë tip krahë peshkaqeni
Veshje e motorit
Spoiler i pasëm
Xhama jeshilë me mbrojtje UV
Xhamat anësore me ngrohje elektrike
Fshirëse xhamash (të përparëm/ të pasëm) me sensorë shiu
Pasqyrat e jashtme anësore me palosje, ngrohje dhe rregullim elektrik
Pjesa e brendshme
Dizenjo e zezë
Sedilje me veshje lëkure
Timon me veshje lëkure, multi-funksional, me instrumenta kontrolli
Mbështetëse krahu (e përparme/ e pasme)
Veshje e dyerve me lëkurë
Pedale mbështetëse për këmbën
Hapësirë magazinimi në bagazh
Sediljet e përparme të pajisura me mbrojtëse nga dielli (me pasqyrë dhe me dritë)
Dritare elektrike me funksion anti-pinch
Dritat e përparme ndriçuese për lexim LED/ pajisur me kuti për mbajtjen e syzeve
Pasqyrë e brendshme anti-reflektim
Rreshti i dytë dhe i tretë të pajisur me llampë ndriçimi LED për lexim
Komoditet
Hyrje Smart (pa çelës/ me touch) dhe ndezje e motorit me butonin Start
Të gjitha sediljet me rripa sigurimi të kapur në tre pika
Sediljet e përparme me ngrohje elektrike
Sediljet e përparme me rripa sigurimi me rregullim lartësie, para-tensionues dhe limitues force
Sedilja e rreshtit të dytë, ana e majtë me rrip sigurimi me para-tensionues
Sedilja e shoferit me rregullim elektrik në 6 mënyra
Mbeshtetësja e kokës për sediljet e përparme e rregullueshme në lartësi
Sedilja e pasagjerit të përparëm e rregullueshme manualisht në 4 mënyra
Sediljet e rreshtit të dytë me palosje manuale para/ pas/ rregullim këndi
Palosje e plotë e sediljeve të rreshtit të dytë/ të tretë
Sediljet e rreshtit të dytë me palosje manuale para/ pas/ mbështetëse koke të pavarura
Ajër i kondicionuar automatik për të dyja zonat
Kontroll PEPS
Dera e pasme e bagazhit me hapje elektrike me sensor
Porta e serbatorit me hapje elektrike
Siguri
Sistem frenimi anti bllokim (ABS)
Shpërndarje elektronike e forcës së frenimit (EBD)
Kontroll elektronik i stabilitetit të mjetit (ESP)
Asistencë në frenim (BAS) + (BOS)
Frenim emergjent i asistuar (EBA)
Frena dore elektrike (EPB)
Kontroll i stabilitetit të ngarkesës (TCS)
Kontroll i nisjes/ zbritjes në pjerrësi (HAC) + (HDC)
Përshpejtues elektronik (ECM)
Timon elektrik (EPS)
Sinjalizues për tejkalimin e shpejtësisë
Cruise control
Mbyllje qendrore
Airbagë të përparëm dhe anësorë
Sensorë parkimi (4 para dhe 4 pas)
Sistem i monitorimit të presionit të gomave në kohë reale TPMS
Sistem fiksimi ISOFIX
Sistem alarmi kundër vjedhjes
Immobilizer
Sinjalizues për mos vendosjen e rripit të sigurimit për shoferin dhe pasagjerin
Mbyllje automatike e xhamave me mbylljen e derës
Teknologji & Elektronikë
Panel LCD 7 inch
Ekran HD touch screen 10.25 inch
Navigim nëpërmjet smartphone (mirror link)
Ndërlidhje me smartphone, bluetooth, radio
4 porta USB-je (2 përpara/ 2 pas)

FUN TO
DRIVE