Si modeli i parë i konceptuar me platformën T1X nga teknologjia e Jaguar Land Rover, Tiggo 4 ka kombinuar inspirimin artistik, fleksibilitetin dhe dizajnin e tij madhështor duke ju ofruar kontroll, rehati, siguri dhe ndërlidhje. Tiggo 4 personifikon konsumatorët e orientuar ndaj dizajnit, zhvillimit dhe përmirësimit të cilësisë.

Zgjedhja e ngjyres

Specifikat

Informacione bazë & Parametra teknikë (Tiggo 4 T17)
Viti i prodhimit 2019
Gjatësi*Gjerësi*Lartësi (mm) 4,298×1,830×1,647
Kapaciteti i bagazhit (litër) 340-1100
Motori 1.5 TCI – 6 DCT
Karburanti Benzinë
Volumi i serbatorit (litër) 57
Numri i cilindrave 4
Volumi i serbatorit (cc) 1,498
SUV LHD *
Modaliteti i Drejtimit ECO/ SPORT *
Fuqia motorike maksimale (Kw/ rpm) 108/ 5,500
Numri i rrotullimeve (Nm/ rpm) 210/ (1750-4000)
Transmisioni 6 DCT
Emetimi Euro 5+
Lloji i suspensionit (i përparëm/ i pasëm) Mcpherson independent/ Multi link independent
Lloji i gomës 215/ 55 R18
Garancia 3 vite
Altoparlantë 6
Pjesa e jashtme
Dritat e përparme, të ditës LED
Dritat e përparme automatike
Dritat e pasme LED
Barra mbi tavan
Pasqyrat e jashtme anësore me rregullim elektrik
Pjesa e brendshme
Dizenjo e zezë
Sedilje lëkure
Timon me veshje lëkure multifunksional
Komoditet
Hyrje Smart dhe ndezje me buton Start/ Stop
Cruise control
Ajër i kondicionuar me komandim elektrik
Sedilja e shoferit e rregullueshme elektronikisht në 6 mënyra
Sediljet e pasme me palosje 4/ 6
Komandim i xhamave me buton me funksion anti-pinch
Tavan panoramik me drita
Siguri
Sistem frenimi anti bllokim (ABS)
Timon elektrik (EPS)
Kontroll elektronik i stabilitetit të mjetit (ESP)
Frenim emergjent i asistuar (EBA)
Asistencë në frenim (BA)
Sensor i përshpejtimit elektronik
Kontroll i nisjes/ zbritjes në pjerrësi (HAC)
Kontroll i stabilitetit të ngarkesës (TCS)
Frena dore elektrike (EPB)
Sinjalizues për tejkalimin e shpejtësisë
Airbagë për shoferin dhe pasagjerin e përparëm
Airbagë anësorë
Sistem i monitorimit të presionit të gomave në kohë reale (TPMS)
Sistem bllokues i derës për fëmijët
Sinjalizues për mos vendosjen e rripit të sigurimit për shoferin dhe pasagjerin
Sistem alarmi kundër vjedhjes
Immobilizer
Sensorë parkimi
Teknologji & Elektronikë
Ekran 9 inch HD me prekje
Lidhje me bluetooth
Navigim/ Lidhje me smartphone
Radio
4 porta USB-je

FUN TO
DRIVE