Si modeli i parë i konceptuar me platformën T1X nga teknologjia e Jaguar Land Rover, Tiggo 7 ka kombinuar inspirimin artistik, fleksibilitetin dhe dizajnin e tij madhështor duke ju ofruar kontroll, rehati, siguri dhe ndërlidhje. Tiggo 7 personifikon konsumatorët e orientuar ndaj dizajnit, zhvillimit dhe përmirësimit të cilësisë.

Zgjedhja e ngjyres

Specifikat

Informacione bazë & Parametra teknikë (Tiggo 7 T15)
Viti i prodhimit 2019
Gjatësi*Gjerësi*Lartësi (mm) 4,505×1,837×1,670
Distanca Aksiale (mm) 2,670
Motori 1.5 TCI + 6 DCT
Volumi i serbatorit (cc) 1,498
SUV LHD
Modaliteti i Drejtimit ECO
Konstruksion Unitar
Fuqia motorike maksimale (Kw/ rpm) 112/ 5,500
Numri i rrotullimeve (Nm/ rpm) 205/ (2,000-4,000)
Transmisioni 6 DCT
Emetimi Euro 5+
Distanca nga toka në pikën më të poshtme të makinës (ngarkesë e plotë) 210
Lloji i suspensionit (i përparëm/ i pasëm) MacPherson/ Multi-link
Lloji i gomës 225/ 55 R19
Gomë rezervë lloji T
Garancia 3 vite
Altoparlantë 6
Pjesa e jashtme
Dritat e përparme automatike të rregullueshme elektrikisht
Dritat e ditës LED
Dritat e përparme të mjegullës
Antenë tip krahë peshkaqeni
Barra mbi tavan
Pasqyra anësore elektrike me palosje, ngrohje dhe rregullim elektrik
Dyer të kromuara
Pjesa e brendshme
5 vende (2+3)
Dizenjo e zezë dhe kafe
Sedilje lëkure
Timon me veshje lëkure multi-funksional me kënd të rregullueshëm
Ndriçim i brendshëm
Komoditet
Hyrje Smart dhe ndezje e motorit me buton Start
Ajër i kondicionuar automatik për të dyja zonat
Filtrim PM 2.5 i ajrit
Tavan panoramik me drita
Sediljet e përparme me ngrohje elektrike
Sedilja e shoferit me rregullim elektrik në 6 mënyra
Rregullimi elektrik i suportit të mesit (lumbarit) për sediljen e shoferit
Sediljet e pasme me palosje 4/ 6
Rregullim manual i mbështetëses së kokës në dy mënyra
Sediljet e përparme të pajisura me mbrojtëse nga dielli (me pasqyrë dhe me dritë)
Mbështetëse krahu e përparme
Mbështetëse krahu e pasme me mbajtëse gote
Siguri
Sistem frenimi anti bllokim (ABS)
Shpërndarje elektronike e forcës së frenimit (EBD)
Timon elektrik (EPS)
Kontroll elektronik i stabilitetit të mjetit (ESP)
Sistem për mbrojtjen e kokës nga goditjet (HPS)
Frena dore elektrike (EPB) + Auto Hold
Sistem i monitorimit të presionit të gomave TPMS
Cruise control
Sistem fiksimi ISOFIX
Sistem bllokues i derës për fëmijët
Rripat e sigurimit të përparëm të kapur në tre pika me para-tensionues dhe limitues force
Sediljet e përparme me rripa sigurimi me rregullim lartësie
Rripi i sigurimit i sediljes së majtë të pasme me paratensionues dhe limitues force
Rripi i sigurimit i sediljes së djathtë të pasme me limitues force
Të gjitha sediljet me rripa sigurimi të kapur në tre pika
Sinjalizues për mos vendosjen e rripit të sigurimit për shoferin dhe pasagjerin
Airbagë për shoferin dhe pasagjerin e përparëm
Airbagë anësorë
Sistem alarmi kundër vjedhjes
Immobilizer
Sensorë parkimi para dhe pas
Pamje panoramike 360°
Dritare elektrike me funksion anti-pinch
Teknologji & Elektronikë
Ekran 9 inch touch screen
Lidhje me bluetooth & radio
Ndërlidhje me smarphone
2 porta USB-je
Tension 12 V

FUN TO
DRIVE